Każdy projekt dzielimy na 3 etapy

Etap 1

Projekt Podstawowy

Etap 2

Wizualizacje Wnętrz

Etap 3

Materiały i Wyposażenie

Samemu decydujesz ile etapów potrzebujesz

Etap 1

Etap 1
+
Etap 2

Etap 1
+
Etap 2
+
Etap 3

Opis etapów i przebieg współpracy

Etap 1 - 60 zł/m2
Projekt Podstawowy

Projekt podstawowy zawiara nielimitowaną ilość koncepcji prezentowanych w formie spacerów 3D oraz na rysunkach 2D. Jest to najważniejszy etap, ponieważ decyduje o całym wnętrzu i pozwala wykorzystać jego pełny potencjał. Stanowi także podstawę do prac nad kolejnymi etapami.

podpisanie umowy

Współpracę zawsze zaczynamy od podpisania umowy. Zawarte są w niej zakres prac, terminy oraz kwota całkowita. Płatność dzielimy na 2 lub 3 transze. Wzór umowy zawsze przesyłamy wcześniej, aby można było się z nią na spokojnie zapoznać. Umowę możemy podpisać na żywo lub przez internet.

określenie potrzeb

Następnie musimy sprecyzować Twoje potrzeby. W tym celu przesyłamy link do ankiety oraz specjalnie przygotowany film. Film zawiera omówienie wszystkich pomieszczeń, sprzętów i wyposażenia. Przykładowo, czy wolisz lodówkę do zabudowy czy wolnostającą? Nie musisz się martwić odpowiedzią, ponieważ omawiamy i pokazujemy wszytko po kolei, przedstawiamy plusy i minusy różnych rozwiązań i podpowiadamy co my doradzamy. Pod filmem jest ankieta, która posłuży nam jako wstęp do dalszych prac.

układy funkcjonalne

Następnie przechodzimy do tworzenia trójwymiarowego modelu Twojego mieszkania lub domu. W tym celu potrzebne nam będą rysunki z wymiarami tzw. rzuty. Jeśli nie posiadasz takich rysunków, konieczna będzie inwentaryzacja. Wtedy przyjeżdżamy, wszystko mierzymy i robimy zdjęcia. Inwentaryzacja jest dodatkowo płatna, a jej cena zależy od metrażu i odległości dojazdu. Przykładowo inwentaryzacja mieszkania w Lublinie to koszt 200 zł.

spacer 3d

Na podstawie przesłanej ankiety opracowujemy różne układy ścian, mebli i wyposażenia. Na początek zwykle jest to między 5 a 10 koncepcji. Całość prezentujemy w formie spaceru 3D i na rysunkach. Dzięki spacerowi 3D o wiele łatwiej wyczuć przestrzeń (czy nie ma wrażenia przytłoczenia) i czy wszystko się podoba. Dzięki temu nie trzeba sobie nic wyobrażać, ponieważ wszystko widać na własne oczy;

wybieramy najlepsze opcje

Następnie wybieramy opcje, które Ci się najbardziej podobają. Jeśli trzeba łączymy je, zmieniamy i korygujemy na podstawie Twoich sugestii. Liczba opcji nie jest limitowana, robimy tyle wersji, aż uzyskamy najlepsze możliwe rozwiązanie. W ten sposób jesteśmy w stanie wycisnąć z mieszkania cały potencjał. Przy każdej wersji możesz liczyć na naszą pomoc, poradę i podpowiedź co będzie najlepsze.

Rysunki techniczne

Gdy wybierzemy najlepsze ustawienie, przechodzimy do rysunków technicznych. Omawiamy różne wersje rozmieszczenia gniazd, oświetlenia i włączników świateł. Następnie przygotowujemy rysunki instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzejników i ścian. Rysunki są zwymiarowane, opisane i gotowe do przekazania deweloperowi lub wykonawcom. 

Etap 1 zakończony. Co dalej?

Po tym etapie możemy kontynuować lub zakończyć współpracę. Wszystko zależy od Ciebie. Współpracę można wznowić, gdy nadejdzie odpowiedni czas lub ...nie. To elastyczne i wygodne podejście jest szczególnie cenione przez naszych klientów. Niektórzy z nich decydują się tylko na pierwszy etap, ponieważ jest on najważniejszy.

Kolejny etap to szczegółowe wizualizacje wnętrz. Ich ilość liczymy jako metraż razy 2. Przykładowo dla mieszkania 60 m2 x 2 = 120 wizualizacji. To bardzo dużo! Jest to wystarczająca liczba, aby móc swobodnie podjąć decyzję. W przypadku potrzeby większej ilości, można domówić dodatkowe wizualizacje w cenie 50 zł brutto od sztuki. Zanim przejdziemy do tego etapu konieczne jest wykonanie etapu 1.

podpisanie umowy

Podobnie jak przy poprzednim etapie, wszystko zaczyna się od podpisania umowy. Możliwe jest podpisanie umowy od razu na więcej etapów, wtedy pomijamy ten punkt.

określenie stylu

Tutaj znów musimy sprecyzować co Ci się podoba. W tym celu przesyłamy link do ankiety ze specjalnie przygotowanymi zestawami zdjęć. Pomoże to nam określić Twoje preferencje odnośnie stylu i kolorystyki. Dzięki temu trafniej dopasujemy się do Twojego gustu.

Pierwsze koncepcje

Następnie przechodzimy do przygotowania wizualizacji wszystkich pomieszczeń objętych projektem. Każde pomieszczenie przedstawiamy w 3-4 ujęciach, tak aby były widoczne wszystkie ściany. Pierwsze wizualizacje są opracowane na podstawie ankiety, w różnych wersjach do wyboru.

Dopracownie koncepcji

Wybieramy wersje, które najbardziej Ci się podobają i dopracowujemy je. Próbujemy różnych zestawień np. jak całość wyglądałaby z jasną podłogą? Jak z innymi lampami? Itp. W ten sposób przybliżmy się do ideału.

wybieramy najlepszą opcję

Na koniec wybieramy najlepszą wersję każdego pomieszczenia, która staje się czymś w rodzaju "zdjęcia z przyszłości", ponieważ tak będzie wyglądało wnętrze po ukończniu prac wykończeniowych. 

Etap 2 zakończony. Co dalej?

Po tym etapie możemy kontynuować lub zakończyć współpracę. Jeśli zdecydujesz się na kontynuację, to przechodzimy do etapu 3, czyli dobierania konkretnych matariałów i wyposażenia.

Kolejny etap to dopieranie mebli, materiałów i wyposażenia. Zanim przejdziemy do tego etapu konieczne jest wykonanie etapu 1 i 2.

podpisanie umowy

Podobnie jak przy poprzednim etapie, wszystko zaczyna się od podpisania umowy. Możliwe jest podpisanie umowy od razu na kilka etapów, wtedy pomijamy ten punkt.

Przygotowanie propozycji

Na podstawie wizualizacji przygotowujemy propozycje konkretnych materiałów i wyposażenia wraz z przykładowym miejscem ich zakupu. Propozycje materiałów zawierają: podłogi, listwy przypodłogowe, drzwi, klamki, farby, płytki, blaty, fronty meblowe itp. Propozycje wyposażenia zawierają: meble gotowe, oświetlenie, sprzęty AGD, ceramika sanitarna, armatura, zasłony, rolety, plisy, karnisze, dekoracje itp.

Akceptacja propozycji

Czekamy aż nasze propozycje zostaną zaakceptowane. Jeśli nie, to szukamy zamienników lub tańszych rozwiązań.

Etap 3 zakończony. Co dalej?

Po tym etapie projekt jest zakończony i gotowy do realizacji. Jeśli w trakcie trwania prac wykończeniowych będzie potrzebna nasza pomoc, to istnieje możliwość skorzystania z nadzoru autorskiego. Zakres i cena nadzoru są uzgadniane indywidualnie.